Napsali o nás

CELYOTURISMU.CZ: 14. 12. 2021

Modré Hory: ze sjezdovky do sklepa

Jestliže rádi lyžujete a zároveň jste milovníky romantického posezení ve vinném sklípku, můžete obě své záliby spojit na jihu Moravy. Zalyžujete si na nejníže položené sjezdovce ve střední Evropě a večer ochutnáte vína z oblasti Modrých Hor.

Přečtěte si celý článek

Velké Pavlovice: 25. 5. 2021

Modré Hory hlásí: Jsme připraveni! Novou mapou 50 nejoblíbenějších turistických cílů otevírají svoji náruč plnou služeb

Horkou novinkou je zbrusu nová mapa padesátky doporučení na nejoblíbenější turistické cíle a kvalitní služby hned v pěti modrohorských obcích. Zájemci si ji mohou prohlédnout jak ve verzi tištěné, tak i v online podobě na www.modrehory.cz/mapa. Návštěvníkům tato mapa jistě přijde vhod při plánování programu v regionu, ať už přímo na Stezce Modré Hory při pěších procházkách, na kole, nebo třeba jen při návštěvě zajímavého cíle vlastním autem.

Přečtěte si celý článek

Vína z Moravy, vína z Čech: 11. 5. 2021

Modré Hory znají TOP 30 vín ze všech pěti obcí. Šampionem 6. ročníku soutěže 30 vín Modrých Hor se stala Frankovka Reserva ročníku 2018 z vinařství VÍNO J. STÁVEK

Už pošesté zasedli erudovaní degustátoři z Modrých Hor za pracovní stoly a vydali se na cestu hledání. Hledali 30 nejlepších vín z tohoto mikroregionu známého především svými skvělými modrými odrůdami. V soutěži se sešly necelé tři stovky přihlášených vzorků, což je za fungování soutěže zatím nejvyšší počet vín. Nejlepší ocenění si odneslo vinařství VÍNO J. STÁVEK z Němčiček.

Přečtěte si celý článek

Břeclavský deník: 9. 4. 2021

Vinaři z Modrých Hor plánují dvojí putování. Májové i zářijové, za burčákem

Pětihvězdí jihomoravských vinařských obcí je odedávna známé svými nejen červenými víny ze svahových viničních poloh rozložených okruhem ve zvlněné krajině. K rovinatému jihu otevřená „Rukapáně" je jako úrodná a mozolnatá dlaň, z níž vychází pět čilých a tvořivých prstů, které modelovaly svahy v okolí lidských sídlišť do tvaru polí, sadů, vinic i lesů. Těmi pomyslnými prsty prochází náhodný poutník a slabikuje jejich jména jak by četl radost z doteků dětské ruky: Velké Pavlovice, Němčičky, Bořetice, Kobylí a nejvýš položená Vrbice.

Přečtěte si celý článek

Vína z Moravy, vína z Čech: 17. 3. 2021

Označením VOC Modré Hory se mohou pyšnit nová vína

Vinařský zapsaný spolek VOC Modré Hory organizoval v pátek 5. března pracovní setkání jmenovaných hodnotitelů vín VOC Modré Hory z důvodu I. zatříďování vzorků vín pro tuto certifikaci v letošním roce. Pracovní hodnocení vín proběhlo ve Vinařství Horák Vrbice za splnění aktuálních přísných protiepidemiologických opatření.

Přečtěte si celý článek

Břeclavský deník: 18. 3. 2021

VOC Modré hory po dvacáté zatřídilo nové vzorky. Označení má už 180 vín

Vinařský spolek VOC Modré Hory organizoval první březnový pátek pracovní setkání jmenovaných hodnotitelů vín VOC Modré Hory u příležitosti prvního zatříďování vzorků vín originální certifikace v letošním roce.  Pracovní hodnocení vín se konalo ve Vinařství Horák Vrbice za splnění aktuálních přísných protiepidemiologických opatření. Celkem bylo přihlášeno patnáct vzorků z nichž bylo pět vín rosé a deset vín červených od osmi členských vinařství, mezi nimiž byli zastoupeni vinaři všech modrohorských obcí. Přísnému tříhodinovému hodnocení pro certifikaci dohlíželo sedm renomovaných degustátorů.

Přečtěte si celý článek

iDnes: 15. 9. 2020

Poznej Modré hory: malý region s osobitými víny

Frankovka, Modrý Portugal a Svatovavřinecké. Tři charakteristické odrůdy vinařů Modrých hor právě dozrávají na nejslunnějších svazích moravských vinic. Díky perfektním podmínkám z nich vzniknou jedinečná červená vína, lehká a ovocná.

Přečtěte si celý článek

MF Dnes: 21. 8. 2020

Krajina rubínových vín: unikát protkaný vinohrady

Pět obcí na jižní Moravě tvoří region Modrých hor. Jdinečná oblast vyniká nejen kvalitními červenými víny, ale i malebnou přírodou, folklorem, srdečností a neotřelým přístupem k vinařině.

Přečtěte si celý článek

StyleMagazin: 17. 7.2015

Tip na vinařský výlet: VOC MODRÉ HORY - originální terroir svahů pěti obcí

Cestou na kole k rozhledně Slunečná blízko Velkých Pavlovic leckoho napadne, proč se tento region jmenuje Modré hory? Při pohledu na vinice pod Ždánickým lesem, kde se pěstují převážně modré odrůdy hroznů, je nám vše zřejmé. V současné době může vína VOC MODRÉ HORY produkovat pouze 16 vinařů ze 130 ha vybraných vinic…

Tip na vinařský výlet

Břeclavský deník: 30.4.2015

Vinařství sklízela úspěchy. Na Grand Prix Vinex a v Budapešti

V maďarské Budapešti zase nedávno zabodovala vína VOC Modré Hory. Na mezinárodní přehlídce Modrých Portugalů. Jeden titul šampiona výstavy si odvezl vinař Vít Sedláček z Vrbice za Modrý Portugal 2012.

Vinařství sklízela úspěchy. Na Grand Prix Vinex a v Budapešti

Deník: 2015/07

Novinky vinné turistiky: Řízené degustace i důraz na modré odrůdy

Novinky vinné turistiky: Řízené degustace i důraz na modré odrůdy (PDF)

Němčičské čtení: 2014/03

VOC – hrdý reprezentant každého regionu

Máte rádi moravské víno a nejste si jistí, zda víno, které kupujete od moravských vinařů pochází opravdu z České republiky? Stále častěji se setkáváte s pojmem u tuzemských vinařů? Představme si, co zkratka VOC (Víno Originální Certifikace) vlastně znamená.

VOC – hrdý reprezentant každého regionu (PDF)

Pětice vinařských obcí

Právo, příloha víkend 4. října 2013:

Modré hory a pětice vinařských obcí

Během stoupání na rozhlednu Slunečná blízko Velkých Pavlovic leckoho napadne, proč dal nestor našeho vinařství Vilém Kraus tomuto regionu název Modré hory. Při pohledu na vinice pod Ždánickým lesem, kde se pěstují převážně modré odrůdy hroznů, je zřejmé, že příznačnější pojmenování nemohl vybrat.

Modré hory a pětice vinařských obcí (PDF)

Kontraktační výstava VOC

Velkopavlovický zpravodaj 2/2013:

Kontraktační výstava VOC

Páteční prosluněné odpoledne 12. dubna 2013 předznamenalo snad již jistý vstup do všemi očekávaného jara. Kontraktační výstava VOC vín, která se konala v Ekocentru Trkmanka ve Velkých Pavlovicích přilákala milovníky vína do mikroregionu Modrých Hor. Od doby existence systémů VOC zatím nevznikla žádná ucelená výstava těchto vín více VOC celků. Výstava VOC byla specifická zatříděním rosé a červených VOC vín z produkce vinařů VOC MODRÉ HORY.

Modrohorští vinaři se v Paříži neztratili

Velké Pavlovice, 3/2013:

Modrohorští vinaři se v Paříži neztratili

V silné mezinárodní konkurenci se na první z okruhu nejprestižnějších světových soutěží vín letošní sezony, Vinalies Internationales, dokázalo prosadit 28 vín z České republiky. Naši vinaři získali v Paříži 5 zlatých a 23 stříbrných medailí.

VOC Modré Hory poprvé zatřídilo vína ročníku 2012

Vinný sklep.cz:

VOC Modré Hory poprvé zatřídilo vína ročníku 2012

V druhé polovině února se sešla pětice vylosovaných hodnotitelů – členů VOC Modré Hory pod dohledem úředníků MZe v salonku hotelu Kraví Hora, aby už počtvrté rozhodli o tom, která vína budou mít čest reprezentovat VOC Modré Hory. Jako jediní žurnalisté jsme byli u toho!

Devět regionálních vín dostalo novou značku

Denik.cz:

Devět regionálních vín dostalo novou značku

Vinaři z okolí Velkých Pavlovic mají za sebou další významnou metu. Poté, co jim před nedávnem ministerstvo zemědělství povolilo užívat chráněné označení VOC Modré Hory, vybrali prvních devět vín, která se budou tímto titulem pyšnit.

Meteostanice na Břeclavsku už nesou své ovoce

Meteostanice instalované do několika obcí v lokalitě Modré Hory na Břeclavsku, už nesou své ovoce. Údaje z těchto zařízení si nemůžou vynachválit hlavně místní vinaři. Včas je totiž informují například o hrozícím výskytu houbových chorob.

Vinaři z Modrých Hor získali prestižní značku

Deník.cz, 5/2011

Vinaři z Modrých Hor získali prestižní značku

Velkopavlovicko – Šestnáctka vinařů z Modrých Hor si může od úterka láhve vybraných odrůd vín nově označit prestižní značkou VOC. Získalo ji od ministerstva zemědělství jako teprve třetí vinařský region v České republice.